Archives

Sun 23 September 2018
Obrzydliwe kuriozum w świecie IT – usuwanie master/slave z Pythona, CoC w Linuxie. SJW.
Thu 12 July 2018
Guido van Rossum porzuca funkcję BDFL - twórca Pythona przechodzi w stan spoczynku
Wed 04 July 2018
Szanujmy czytelników, szanujmy Internet
Tue 03 July 2018
Krótki opis wad i zalet Pythona
Mon 02 July 2018
PEP 572 - czyli co ciekawego może znaleźć się w Pythonie 3.8 - przypisywanie zmiennej w wyrażeniach
Sun 01 July 2018
Krótki opis długiej historii Pythona
Sat 30 June 2018
Dlaczego w programowaniu indeksujemy od 0? - wskaźniki, adresy w pamięci
Thu 28 June 2018
Właśnie wyszedł Python 3.7, co nowego wąż nam syczy?
Wed 27 June 2018
Jak za darmo opublikować swoją stronę na GitLab Pages: Pelican(jekyll/hugo), CI Pipelines, Docker, Cloudflare, linia poleceń i customowa domena https
Mon 25 June 2018
Jak ustawić automatyczne mountowanie dysku w linuxie?
Mon 25 June 2018
Batalia z linuxem na nowym sprzęcie i czemu wróciłem na Windowsa jako hosta
Sat 19 May 2018
Jak jedna cyferka może zepsuć aplikację - studium
Tue 27 March 2018
Internet w liczbach: Polska i świat
Thu 22 March 2018
Internet w liczbach: czym jest CDN i dlaczego jest ważny?
Thu 01 March 2018
Co trzeba umieć, żeby dostać pierwszą pracę? - co ja umiałem
Fri 23 February 2018
Jak wyglądają pierwsze dni pracy jako programista
Thu 22 February 2018
How I got a job as a Python Developer while still in high school
Thu 28 September 2017
Dodawanie ReCaptcha do appki we Flasku
Tue 26 September 2017
Jeden język, który musi znać każdy programista i od którego powinno się zacząć.
Mon 25 September 2017
Niedokładność liczb zmiennoprzecinkowych, czyli dlaczego 0.1+0.2 != 0.3
Fri 23 June 2017
Nauka angielskiego - jak zabrać się za to skutecznie?
Tue 20 June 2017
Best way to learn programming, or at least get started
Sat 10 June 2017
How to get education from Harvard/MIT and so on for free
Sat 16 July 2016
Gothic 2 Noc Kruka na Linuxie (Manjaro)
Sun 10 July 2016
W czym pisać kod na początku?